Kategorie

Darmowe

Sprzedaż przez Internet to obecnie podstawa dla wielu rodzajów handlu. Aby móc to robić właściwie, potrzebujesz usługę albo oprogramowanie sklepu internetowego. Każdy sklep znajdujący się w naszej propozycji napisany został w PHP, przez co można zainstalować go na standardowym hostingu.

Kolejność wyświetlania na stronie nie wynika z jakieś szczególnej sytuacji ani rankingu i nie powinna mieć znaczenia dla Waszego wyboru. Dla wymienionych sklepów dostępne są bezpłatne jak też komercyjne szablony, moduły rozszerzające funkcjonalność sklepów itp.

A więc klikaj w logo i wybieraj:


Virtuemart jest darmowym rozszerzeniem do systemu zarządzania treścią CMS Joomla. Jeśli więc masz już ten CMS na serwerze, wystarczy doinstalować Virtuemart.

PrestaShop jest oprogramowaniem Open-source w pełni bezpiecznym i konfigurowalnym, używanym w 63 językach.

Magento dostępne jest w kilku wersjach. Darmowa to wersja Community Edition. Firma nie zapewnia wsparcia dla tej wersji, ale istnieją fora jej użytkowników.

Standardowa skórka sklepu osCommerce jest trochę archaiczna. Znajdziemy jednak tysiące innych skórek prezentujących się już całkiem profesjonalnie.

Zen Cart jest prosty do zainstalowania i łatwy w użyciu. Jest to bezpłatny moduł e-commerce open-source. To solidne oprogramowanie, jeśli chcesz otworzyć sklep i stać Cię na poświęcenie trochę czasu na jego naukę.OpenCart z pewnością pozytywnie wyróżnia się, jeśli chodzi o podstawowy wystrój graficzny. Strona główna sklepu prezentuje się nowocześnie i elegancko.


Quick.Cart korzysta z plików płaskich zamiast z bazy MySQL. Przechowywanie danych w plikach zamiast w bazie może jednak pogorszyć wydajność przy dużej liczbie produktów i utrudnić optymalizację sklepu przy dużym ruchu.

Aby uruchomić Gekosale na swoim serwerze, trzeba mieć na nim zainstalowany moduł IonCube. Został on użyty do zaszyfrowania części kodu źródłowego projektu.

Podsumowanie:

PrestaShop w najnowszej wersji 1.6.0.9 z lipca 2014 roku jest bardzo przydatnym i funkcjonalnym oprogramowaniem sklepu internetowego.

Magento jest dobrze przygotowanym, nowoczesnym skryptem sklepu w PHP. Jeśli chcesz się nauczyć obsługi systemu, a gdy biznes się rozkręci, dalej z niego korzystać w wersji płatnej i dokupić modyfikacje i skórki, Magento będzie wyborem dla Ciebie.

OpenCart urzeka estetyką i przemyślanym zaprojektowaniem interfejsu. Ten sklep jest kompletny sam w sobie. Nie ma zbyt dużo skórek i raportów do niego, ale jeśli to, co zobaczysz w demo, Ci odpowiada, w przyszłości sklep ten spełni Twoje oczekiwania.

Gekosale wygrywa dobrym dopasowaniem do potrzeb na polskim rynku. Nie musisz walczyć z płatnościami online i obsługą innych usług. Gekosale daje dużo funkcji, które posiadają wspomniane zaawansowane sklepy i wciąż się rozwija. Jeśli ograniczenia modyfikacji nie przeszkadzają Ci i poradzisz sobie na razie bez większej społeczności i dużej liczby dodatków i skórek, Gekosale będzie idealne na Twoje potrzeby.

Pośród pozostałych sklepów, z których każdy ma swoje unikatowe zalety, na wyróżnienie zasługuje Quick.Cart. Nie ma on szans wygrać w zestawieniach funkcjonalności. Jeśli jednak mielibyśmy zrobić ranking najbardziej minimalistycznych sklepów, które działają poprawnie i realizują swój cel statutowy, Quick.Cart byłby z pewnością wśród liderów. Jeśli nie potrzebujesz wiele, chcesz prosty w obsłudze sklep do sprzedaży niedużej liczby produktów, Quick.Cart będzie najlepszy.