Kategorie

PrestaShop

Prestashop ma równie aktywną społeczność jak osCommerce. W sklepie PrestaShop znajdziemy setki skórek i dodatków - każdy za kilkadziesiąt euro.

Panel administratora jest podobny do innych: menu jest u góry. Na stronie głównej podobnie jak w Megento widzimy podstawowe statystyki. Ciekawa jest lista porad polepszających doświadczenia korzystania ze sklepu, np. włączenie kompresji.

Edycja danych odbywa się w dosyć skromnych, ale przejrzystych formularzach. Prestashop chwali się dużą liczbą funkcji wbudowanych w sklep. Efekty sa widoczne od razu po instalacji. Można sprzedawać nie tylko produkty fizyczne, ale i cyfrowe (pliki MP3, PDF), można definiować metatagi: tytuł, opis i słowa kluczowe.

Można też zdefiniować listę cech i wartości oraz przypisywać je do produktów. Dostępnych jest też dość dużo raportów: wizyt, sprzedaży, klientów, nieznalezionych stron, wyszukiwań itp.

Z poziomu zakładki "moduły" można jednym kliknięciem zainstalować któryś z kilkudziesięciu modułów - równie łatwo jak w Wordpressie. Programiści chwalą sobie też możliwość łatwej modyfikacji Prestashop z użyciem szablonów Smarty czy hooków. Oprócz tego jest dostępna wersja hostowana na stronie http://www.prestabox.com/.

Zalety: łatwa modyfikacja i tworzenie skórek, porady nt. ulepszenia sklepu, łatwa instalacja dodatków.

Sklep w wersji 1.6.0.9 wydany 31 lipca 2014 roku

  Wersja stabilna do pobrania

Wersja demo: 


Obejrzyj także video

Oficjalna strona PrestaShop ( polska )