Kategorie

ZenCart

Zen-Cart jest odnogą osCommerce. Różnice widać od razu po zalogowaniu się do systemu. Na stronie powitalnej zobaczymy główne statystyki sklepu, jednak nie są one tak obrazowe i przydatne jak w przypadku innych sklepów.

Produkty zorganizowane są w kategorie na zasadzie folderów z plikami, które ułatwiają nawigację w panelu administratora. Sklep posiada dosyć obszerny zestaw opcji dla produktów. Ich lista sygnalizuje np. brak meta-tagów, status, a przycisk z boku pozwala przenieść produkt do innego miejsca w drzewie kategorii. Jednak graficznie interfejs pozostawia wiele do życzenia. Jest minimalistyczny i zbudowany na tabelach.

Sklep obsługuje płatności online, atrybuty, promocje i newsletter. Zawiera też kilka podstawowych raportów i generator kuponów. To solidne oprogramowanie, jeśli chcesz otworzyć sklep i stać Cię na poświęcenie trochę czasu na jego naukę. W zamian uzyskasz najważniejsze funkcje, jakie są potrzebne teraz do prowadzenia skutecznej sprzedaży w Sieci.

Społeczność zgromadzona wokół Zen-Cart jest znaczna, przez co można liczyć na wsparcie od innych użytkowników.

Programiści chętnie modyfikują Zen-Cart, ponieważ w odróżnieniu od starszych wersji osCommerce ma on lepiej zorganizowany kod źródłowy i system budowania rozszerzeń i skórek.

Do Zen Cart dostępnych jest kilkadziesiąt rozszerzeń. Dostępny jest też moduł płatności online od Dotpay. W Sieci znajdziesz zarówno darmowe, ale skromne skórki, jak i skórki płatne na wysokim poziomie za niewiele ponad 100 dolarów.

Zalety: łatwy w modyfikacji, żywotna społeczność, komplet najważniejszych funkcji, względnie prosty w obsłudze.

Wady: brak obsługi wielu sklepów, mało raportów.

Zen-Cart można pobrać tutaj, a przetestować w tym miejscu.